Powody, dla których platforma BitMEX przykuwa uwagę miłośników bitcoina.

Czym tak właściwie jest platforma BitMEX? Jest to jedna z wielu stron oferujących dostęp do giełdy kryptowalut. BitMEX wyróżnia się jednak wśród witryn, które oferują podobne usługi. Wszystko za sprawą ogromnej ilości udogodnień skierowanych w stronę użytkowników tej giełdy. Strona ma niezwykle korzystny dla miłośników kryptowalut system nazywany dźwignią. System ten polega na prognozowaniu zakładów, które miałyby przewidzieć potencjalne ceny aktywów w nałożonym z góry okresie.

Jedną z najważniejszych zalet giełdy BitMEX, której nie sposób przeoczyć, jest niezwykle przystępna obsługa. Serwis jest bardzo przyjazny w użytku nawet dla osób, które nie miały wcześniej styczności z kryptowalutami. Natomiast sama strona BitMEX oferuje użytkownikom poradniki, które pozwalają poszerzyć swoją wiedzę. Za pośrednictwem poradników dostarczanych na platformę BitMEX każdy może zasięgnąć wiedzy dotyczącej niezbędnych w świecie kryptowalut podstaw. Przeczytamy o technologiach, które oferuje blockchain, jak i o samej historii giełdy kryptowalutowej.


Kontrakty terminowe i obsługa bitcoina.

Według doniesień przedstawionych przez założycieli giełdy kryptowalut BitMEX, początkowym priorytetem witryny było stworzenie miejsca, które pozwoli na operowanie kontraktami terminowymi wśród najpopularniejszych walut, takich jak BTC. Wprawdzie za pomocą platformy BitMEX umożliwiono operowanie aż jedenastoma kryptowalutami, jednak największe zainteresowanie nieustannie przyciągają wymiany między bitcoinami i dolarami. Powodem jest prawdopodobnie niski margines zmian w cenie bitcoina. Jego kurs przez dłuższy czas bywa stały, dlatego też użytkownicy, którzy korzystają z giełdy kryptowalut zdają sobie sprawę z tego, że jest to potencjalnie bezpieczny środek do wykonywania operacji finansowych. Ponadto firma organizuje wiele ciekawych airdropów, w których użytkownicy giełdy mogą odebrać całkowicie darmowe kryptowaluty. Największą konkurencją dla BitMex jest Bybit.com